לוגו

(משלוחים באיזור מרכז וירושלים)

לוגו

(משלוחים באיזור מרכז וירושלים)

Valentine`s day -יום אהבה

סידור פרחים בקופסה בצורת לב

היסטוריה של Valentine`s day

 כבר במשך יותר מ -700 שנה, ה -14 בפברואר חוגגים בכל רחבי העולם יום או חג האהבה .

מאיפה באה מסורת לחגוג חג אהבה?

חג זה קיבל את שמו עוד במאה הרביעית. אבל הרבה לפני כן, ברומא העתיקה ביום זה, חגגו את  חג לכבוד אלת הנישואין, האמהות והנשים הרומית – ג'ונו והאל פאן.  יש דעות שיום האהבה במקורו הוא בחג לופרקליה, שהוקדש לפוריות שחגגו ב- 15 בפברואר.

ישנן מספר גרסאות לאגדה על פטרונם של כל האוהבים הכומר סנט ולנטיין.

לדרי אחד מהם, הוא חיתן בחשאי את המאהבים, וגם פייס   בין בני זוג שרבו ועזר לכתוב מכתבי אהבה לאלו שלא יכלו לכתוב בעצמם. העניין שבתקופה בה חיי כומר סנט ולנטיין, הקיסר הרומי קלאודיוס השני הוציא איסור על נישואין, מכיוון שהוא האמין שהדבר מערער את רוח הלחימה של החיילים. לכן הכל נשמר בסודיות עמוקה.

הקיסר כעס נורא על הכומר כשנודע לו על הפרת האיסור ונתן את ההוראה להוציאו להורג. אך בעודו ממתין להוצאה להורג בצינוק, פגש ולנטיין את בתו היפה של סוהר של הכלא, שהייתה עיוורת, והתאהבה בה. מכיוון שהכומר היה קשור לנדר פרישות, הוא אפילו לא יכול היה לבטא את רגשותיו. אבל בלילה שלפני ההוצאה להורג ב- 13 בפברואר, הוא כתב לה מכתב נוגע ללב – הצהרת אהבה. והוא חתם: "וולנטיין שלך." ואז קרה נס. לאחר שקיבלה את מיכתבו של הכומר, הבחורה חזרה לראות. כאן החלה המסורת של מתן זה לזה מכתבי אהבה ביום זה.

יש גרסה אחרת לפיה מסורת החילה ממכתב אהבה של הדוכס מאורליאנס לאשתו ממגדל לונדון, שם נכלא בשנת 1415.

אלה הסיפורים.

איך חוגגים כיום יום אהבה (Valentine`s Day)?

כיום, 14 בפברואר הוא אחד החגים הרומנטיים ביותר, שכל האוהבים מצפים להם, מתוודים על רגשותיהם, מכינים הפתעות ומתנות זה לזה.

במדינות שונות חג האהבה חוגגים בדרכים שונות.

מסורות רבות שרדו עד עצם היום הזה שאוהבים מקפידים עליהם ביום זה.

בהולנד ביום זה, אישה יכולה להתקרב לכל גבר ולומר: "תתחתן איתי!" אם האיש מסרב, עליו לתת לגברת שמלת משי.

באנגליה, ערב החג, צעירים רושמים פתקים עם שמות של בנות בכד, ואז מוציאים אותם. הבחורה הנבחרת מקבלת זמנית את השם ולנטיין, והצעיר שלף פתק עם שמה הופך לוולנטיין שלה ליום אחד.

באיטליה, ב -14 בפברואר, נהוג לתת ממתקים, סוכריות, שוקולדים ועוגיות בצורת לב, והערות אהבה נשלחות ללא כתובת חזרה.

בצ'כיה, ביום האהבה, מקום העיקרי בו מתרחשת החגיגה הוא גשר קארל בפראג, שם על האוהבים לתלות את המנעול.

באיסלנד ביום זה מדליקים מדורות בכל רחבי הארץ המסמלות אהבה נלהבת. בנות תולות תליןנים בצורת גחלים על צווארן של אהובתן, ובנים, בתגובה, תולים תליונים העשויים  מחלוקי נחל קטנים, המסמל את הניצוץ שנוצר כשמשפשפים אבן באבן ומצית את להבת האהבה החמה והחזקה.

 בדנמרק, צעיר שולח לאהובתו גלויה לא חתומה עם שיר. לאחר שבחורה מנחשת את שם השולח, היא מקבלת ביצת שוקולד במתנה. בנוסף נהוג לתת פרחי אביב לאנשים האהובים.

בצרפת יום זה נחשב דווקא לחג של אהבה, ולא רק של אוהבים. לכן, ביום זה צרפתים מברכים את כולם שהם אוהבים: סבתות, סבים, ילדים וחברים. ביום זה נהוג לתת תכשיטים, ממתקים, שוקולדים, כרטיסים לחופש רומנטי, נקניקיות חתוכות ללבבות, כרטיסי לוטו "מזל", יוגורטים ורודים ופרחים מלאכותיים.

ביפן נבנית במה גדולה שממנה צועקים הצעירים את ההצהרות אהבה שלהם ומתחרים מי יצעק אותה בקול רם יותר נהוג פה להביא מתנות לגברים – פסלוני שוקולד בצורת ולנטיין.

ובמדינות מוסלמיות רבות הוטל טאבו על חג זה. ובשביל חגיגתם ניתן להטיל קנסות, ובמדינות מסוימות אפילו להיעצר.

אפשר להזמין מגוון סידורים מיוחדים ליום אהבה ולכל חג אחר 

ניתן להזמין  בטלפון 052-798-9882

או  ליצור קשר בימייל, ווטסאפ או אמסגרם

תודה שפנית אלינו . נשמח לחזור אלך בהקדם

סידור פרחים טיליפים ורודים

רוצה לשלוח הודעה ואני אחזור אליך?

:)