לוגו

(משלוחים באיזור מרכז וירושלים)

לוגו

(משלוחים באיזור מרכז וירושלים)

מדוע כלה זורקת זר לחברות שלה?

זר כלה צבעוני ביד של כלה

כמעט בכל סרט רומנטי עם סצנות של חתונה , הכלה זורקת את הזר לחברות שלה.

המסורת הזאת נכנסה גם לחיינו וגם בארץ אפשר לראות לא מעט כלות שזורקות את הזר שלהן.

מאיפה באה המסורת?

המסורת לזרוק משהו מעבר לכתף לחברים או אורחים מוזכרת בכרוניקות מימי הביניים. יחד עם זאת, בעבר וגם היום כל אלמנט של קישוט לחתונה פשוט נחשב לקמע שמביא אושר.

לדוגמא, בזמנו חשבו שבחורה שתפסה תכשיט או סרט משמלת הכלה יכולה להיות בטוחה שמצפה לה אהבה הדדית גדולה (המסורת לא מדייקת לגבי עיתוי הגשמתה של נבואה זו). הנערות כל כך האמינו בקמע של חתונה שהיו קורעים את שמלת הכלה ממש לרסיסים.

נשים צרפתיות, שתמיד היו פרקטיות, מצאו פתרון לשמור על מסורת וגם על שלמות  של השמלת שלהן. הן העדיפו לתפור פרחים לשמלה בתפירה קלילה ולא יסודית – כך שניתן יהיה לשלוף את הפרחים בקלות מבלי לקרוע את שמלת הכלה והשמלה נותרה שלמה.

מסורת לזרוק זר כלה בימנו

לאחר זמן מה המנהג עבר עוד שינוי או אפשר להגיד שדרוג והפך למסורת שכולנו מכירים – מסורת של זריקת זרי כלה.  (בכמה מדינות אירופה הכלה  המאושרת הייתה זורקת תכשיטים לנערות לא נשואות – חרוזים, תליונים או אפילו שרשראות, אך הבינו שזה לא פרקטי ולא חסכוני ובמהרה עברו לזריקת זר כלה.

המנהג לזרוק זר כלה מאחורי הגב הגיע אלינו בעיקר בגלל סרטים רומנטיים אמריקאים. כל כלה רוצה להרגיש כמו בסרט ולזרוק את זר הכלה שלה לקהל החברות.

אני אעזור לך לבחור זר מושלם לחתונה שלך ואשרוז זר מאושר שתוכלי להנות ממנו גם בחתונה וגם אם תרצי תוכלי לזרוק אותו לחברות

דוגמאות לזרי כלה אפשר לראות בדף זרי כלה

אפשר ליצור איתי קשר

תודה שפנית אלינו . נשמח לחזור אלך בהקדם

סידור פרחים טיליפים ורודים

רוצה לשלוח הודעה ואני אחזור אליך?

:)