לוגו

(משלוחים באיזור מרכז וירושלים)

לוגו

(משלוחים באיזור מרכז וירושלים)

הסטוריה של יצירת בלונים

הפרחת הבלונים

רבים מאיתנו חושבים שבלונים הם מוצר חדש יחסית וצעיר, אך זה לא לגמרי נכון. האזכורים הראשונים של סבא רבא של ההם בני כמה אלפי שנים. מאז, השתנה הכל, גם חומרים וגם חומר למילוי.

ישנן התייחסויות לשימוש בבלונים על ידי הקארלים הקדומים. בדברי הימים אומרים כי הקארלים השתמשו בהם לציד ולטיולים. אפשר לשער כי הבלונים היו ממולאים בגז המתאן, אך הדבר היה מסוכן ונפיץ. הבלונים של פעם היו עשויים מעורות לוויתן מיובש ומעור שור.

היסטורית יצור של אבטיפוס של בלונים

בשנת 1824 מיכאל פאראדיי חקר את התכונות של המימן במכון המלכותי בלונדון. באמצעות ניסויים אלה הוא הצליח ליצור את כדור הגומי הראשון בעולם. הוא לקח שני יריעות גומי והניח אותם זה על גבי זה. הקירות הפנימיים נמרחו בקמח כדי למנוע את הידבקותם וקצוות הלוחות היו דבוקים זה בזה. כך הוא קיבל מעין מיכל לביצוע ניסויים בגז.

בשנת 1847 ייצר ד.ג אינגרם בלונדון לראשונה בלונים בצורת צעצועים. עיצובים אלה של בלונים נחשבים לאבותיהם של בלונים מודרניים. עד שנת 1922 היו הבלונים מלאים במימן, שהוא חומר נפץ. אך ב1922 בחגיגה באחת הערים בארה"ב, אדם הצית כמה בלונים, מה שהוביל לפיצוץ שלהם. תגובת הרשויות הייתה קשה מאוד – חל איסור  למכירה ושימוש של בלונים בחגיגות.

אך לא לזמן רב. במקום מימן, המיצרים החלו להשתמש בהליום, שהוא בטוח יותר.

היסטורייתה היצור של בלונים מודרניים

בשנת 1931 יצר  ניל טיילוט את בלון הלטקס הראשון. הודות לחומר זה ניתן היה להשיג כדור לא רק עגול, אלא גם מלבני. רעיון זה בא לטעמם של אנשים רבים שהחלו ליצור בשמחה בעלי חיים שונים מהכדורים, כדי להשתמש בהם כקישוט של חנויות ואולמות וגם באירועים בחוץ.

הבלונים משנות השלושים של המאה העשרים לא היו מאותה האיכות כמו של הבלונים המיוצרים היום. לעתים קרובות הם פרצו ואיבדו את צבעם כשניפחו אותם.

עם הזמן היוצרים השתמשו בחומרים יותר טובים, שינו ושיפרו את תהליך היצור ובזמננו אנחנו נהנים מהאיכות שלהם, ממגוון עצום של צורות וגדלים וממגוון צבעים.

רוצים לשמח את האנשים האהובים וקרובים? אשמח לעזור…

תודה שפנית אלינו . נשמח לחזור אלך בהקדם

סידור פרחים טיליפים ורודים

רוצה לשלוח הודעה ואני אחזור אליך?

:)